6
Zář
Off

Buďte šetrní ke všemu kolem vás


Poslední dobou tady všichni kolem sebe slyšíme, jak bychom měli být šetrní k naší planetě a ke všemu, co je kolem nás. Někomu už to leze krkem, hodně lidí už to nebaví, je to pro ně pořád dokola to samé a nic neříkající, ale když se nad tím zamyslíme, tak všichni víme, že je to pravda a že bychom se opravdu měli chovat šetrně k přírodě a všemu, co v ní je. Samozřejmě příroda jako taková tady není navždy, a proto bychom měli dělat vše proto, aby tady byla co nejdéle a co nejvíce v původním stavu. To už tady dlouho není, ale my se můžeme snažit udělat všechno pro to, aby se do skoro původního stavu vrátila. Jsou lidi, kteří sází stromy, kde to jde, abychom si tady udrželi co nejvíce zeleně. Není tím ale myšlena zeleň v parcích, ale normální nefalšovaný les, do kterého si zajdete na houby.

planeta

Protože takových lesů je velmi málo a většina lesů jsou vysázeny pro dřevo, a ne pro nějakou záchranu naší planety. A to je smutné. Vlastně neustále myslíme ve všem na sebe. Kdybychom jednou mysleli na planetu, všechno by bylo krásnější. Být šetrný k přírodě nemusí ale znamenat chodit po lesích a sázet další stromy, ale snažit se nemyslet zbytečně a nechovat se zbytečně. Co tohle znamená? To vám dnes povíme. Nebýt zbytečný je samozřejmě pojem, který je hodně obecný a široký.

solární panely

Je to myšleno ale tak, že hodně lidí v dnešní době dělá zbytečná rozhodnutí, zbytečné věci, které pak zbytečně znečišťují planetu. Vezměte si – máte chuť jít někam k vodě, máte hodinku pěšky od domu nějakou přehradu, na kterou se ale raději svezete autem. Proč to nespojit a neudělat si hezkou procházku, když je ta možnost? Tomu se říká chovat a myslet zbytečně. Snažte se myslet dopředu. Snažte se ušetřit, abyste ty peníze mohli využít dobře. Co takhle solární panely Joyce-energie? Ty vám pomohou ušetřit hodně peněz, které pak můžete investovat do něčeho jiného, třeba už nebudete podporovat fast-fashion a koupíte si nějaký kousek, který nebude vyroben za kousek chleba dítětem někde v Bangladéši.