19
Úno
Off

Kde se může firma usídlit?


Každý z nás má možnost pustit se kdykoliv a v jakékoliv podobě do soukromého podnikání. Pokud se při tom dodrží zákony a předpisy, nikdo v tom nikomu z nás nebrání, a tak si obvykle můžeme ve chvíli, kdy po tom zatoužíme, pořídit svoji firmu a pustit se s chutí do díla.

Jenže i existence jakékoliv firmy má svá jasně daná pravidla. Ani v tom nemůže být holubník, i zde se musí dodržovat aspoň základní povinnosti. Mezi něž patří třeba i nutnost mít pro takovou nově zakládanou a později provozovanou firmu její sídlo.

výklady obchodu

Každá firma musí sídlit. Tak už to prostě je. Musí být někde nějaký objekt, ve kterém ji lze najít, pokud je to komukoliv zapotřebí. A dokud někdo z nás takový příhodný objekt nemá, podnikat prostě nebude. Úřady mu firmu nezaregistrují, tato nevznikne, a i na jakékoliv výdělky se pak může rovnou zapomenout.

A když chce někdo takové firemní sídlo pro svůj zamýšlený podnik sehnat? Pak si může potřebnou nemovitost například koupit. Utratí za to ale spoustu peněz, což ho třeba i neúměrně zatíží, a to už ani nemluvím o těch, kdo na něco podobného peníze vůbec nemají. Protože jsou nemovitosti cenově náročné a takové sumy, jež se za ně žádají, nedá spousta z nás v životě dohromady.

ulička s obchody

Je tedy dobře, když pak člověk zjistí, že tu nejsou jenom právě popsaná cenově obtížně zvladatelná či naprosto nezvladatelná řešení. Že se to dá vyřešit i jednoduše a levně. S využitím virtuálního sídla firmy. Když se totiž využije sídlo firmy Ostrava Kancelar29, může mít kdokoliv úředně akceptovatelné sídlo pro svoji firmu rychlostí blesku a za pakatel. A to proto, že si v takovém případě zařizuje svou firmu v objektu poskytovatele virtuálních sídel a fakticky jde jen o minimum služeb, jako jsou adresa, přeposílání pošty, archivace korespondence nebo bezplatný přístup k zasedacím místnostem. A to přece nemůže být drahé. A přece to pro firmu stačí.