15
Dub
Off

Mini počítač


Ano, mobil je vlastně taková malinký počítač. Nelze to popírat, protože má procesor, má RAM paměti, takže to počítač prostě je. A každý člověk jej tak používá. Mobil umí přehrát film, nebo také hudbu, umí přečíst knihu nebo zprávy a sledovat na něm kamerou naživo například stav na některých turistických místech již není žádný problém. Ovšem k tomu si už musíte platit internet.

Platí si jej také skoro každý mimo autora článku, takže také každý asi ví oč kráčí. Právě internetové spojení zajistí komunikaci „zadarmo“. A lze volat do celého světa, klidně třeba i z jedoucí tramvaje.

mobil a signál

Proto máme v mobilu uložena čísla všech členů rodiny, známých a kamarádů, ale také spolupracovníků nebo spolužáků. Je tedy dosti velký problém, o tento aparát přijít, a to třeba jen kvůli tomu, že spadl ze stolu nebo vypadl z ruky. Pokud se poškodí tak moc, přicházíte o všechna data v něm uložená. To znamení hlavně o fotky a třeba i hudbu a knihy. Proto je třeba pádům a otřesům zabránit. Jenže jak? Nemůžeme přece vědět kdy nám mobil spadne. No, to je sice pravda, ale můžeme eliminovat větší poškození ochranným pouzdrem. Pokud je vyrobeno správně, nemůže se mobilu při pádu nic stát.

focení mobilem

Nebo se poškodí jen lehce, že půjde snadno opravit. Data jsou tak zachráněna. Samozřejmě, že ten, kdo má zálohu celého přístroje se obávat ztráty toho co v přístroji má, nemusí. Ale přesto byste asi neradi přišli o drahý přístroj. A je jedno zda máte Androida nebo Iphone. Na oba se vyrábějí kryty nebo obaly, jak chcete a stačí si jeden pořídit a máte po starostech. Například obal na Iphone 7 si můžete objednat velmi jednoduše přímo po internetu, a to přes odkaz v tomto článku. Stačí na něj kliknout a můžete si vybírat z nepřeberného množství krytů jak podle barvy, tak podle druhu. Sortiment je zde dostatečně široký a jistě uspokojí i vás.