20
Srp
Off

Second hand neznamená druhořadý


Oblečení z druhé ruky neboli second hand vůbec nemusí znamenat, že jde o něco méněcenného, špatného, nouzového či dokonce nuzného. Může to být dokonce přesně naopak. Jaké výhody přináší nakupování v těchto obchodech?

froté ručníky

Jedinečnost – za socialismu vynikala poměrně výrazně oděvní uniformita. V obchodech nebylo k mání tolik druhů oblečení, jako je dnes, a lidé se mnohdy snažili šít oděvy doma dle vlastní fantazie, nebo ty stávající alespoň barvit či přešívat a podobně upravovat. Dnes je sice výběr oblečení na trhu větší, ale stává se, že někteří lidé nakupují u shodného zdroje a pak se venku na ulici potkají ve stejné mikině, halence či bundě. V případě oděvů z bazar second handu se pravděpodobnost uniformity v odívání snižuje, protože tam mnohdy narazíte na oblečení, které již v běžných obchodech neseženete. A některé modely mohou pocházet i ze zahraničí, v případě evropských „sekáčů“ třeba ze zámoří.

bavlněné oblečení

Bavlna – také máte rádi organickou bavlnu? Je nesmírně pohodlná, měkká, hebká, prodyšná a příjemná na omak na všech částech těla. Někteří lidé si nedovedou představit oblékat například pyžamo z polyesteru, bavlna je zkrátka bavlna a je to snad ten nejoblíbenější oděvní materiál na trhu. Nevýhodou některých bavlněných výrobků je však jejich hrubost, pokud je zakoupíte jako nové, může se vám přihodit, že si kupříkladu koupíte teplákovou soupravu a ta je natolik hrubá, že vás kouše a škrábe. Podíváte se na složení materiálu a tam si jen ověříte, že jde o stoprocentní bavlnu, tak nevěřícně kroutíte hlavou, jak je toto možné. Je to dáno tím, že látka není dostatečně sepraná a za kousání bavlny také častokrát mohou barviva a další technologie jejího zpracování. V second handech však obvykle narazíte na bavlnu sepranou, takže vás žádný výrobek nebude škrábat, že byste jej museli nejprve dvacetkrát vyprat.