29
Říj
Off

Budete rekonstruovat?


Výstavba domu není snadná záležitost. Vždycky je ale lepší začít stavět, jak se říká, na zelené louce. V dnešní době je ale poměrně těžké najít pozemek, který by byl dostatečně velký a hlavně rovný. Stavba domu na svažitém pozemku je nejen technicky náročnější, ale samozřejmě i dražší. Dnes chce většina lidí postavit dostatečně velký dům za dostupnou cenu. Proto se většina lidí do stavby svažitého domu vůbec nehrne. Pokud ale nemáte pozemek a nebo na něj nemáte peníze, ale zato jste zdědili starý dům, můžete stavět na jeho místě.

starý dům

Předtím než se dostanete k samotné stavbě, je potřeba zbourat starší stavbu, abyste měli připravený stavební pozemek. Demolice je často ta nejhorší práce, protože je potřeba získat povolení od úřadů a většina lidí demolici nezvládne sama. Je to fyzicky velmi náročná práce, která zabere spoustu času. Je potřeba mít zajištěný odvoz stavební sutě, ale samotné zbourání není konečná záležitost. Čeká vás ještě spousta úklidu a taky stavba domu. Proto mnoho lidí volí i v tomto případě stavbu na klíč, protože jen samotné bourání může trvat několik měsíců. A pokud máte na domě elektrické vedení, je navíc potřeba souhlas od majitele, což také nějaký čas zabere.

bourání domu

Nezvládnete to?
Máte obavy že demolici nezvládnete tak rychle, a hlavně nemáte dost času? Najměte si firmu, která za vás zajistí nejen bourací práce, ale i odvoz suti a její uskladnění. Určitě vás zajímá jaká je v případě demolice domu cena, ale obecně se to nikdy říct nedá. Každá firma má jiný ceník, a také záleží kde se stavba nachází, protože i každý sběrný dvůr či skládka má jiné ceny. Proto vždy probíhá kalkulace ceny a buď s cenou budete souhlasit a nebo ne.
Nejprve je potřeba zvážit zda je pro vás rekonstrukce vhodná, protože některé domy jdou ještě zachránit. Vždycky si na konzultaci vezměte odborníka, který vám řekne co bude lepší a hlavně levnější.