20
Zář
Off

Dětské pískoviště jako uzemňující prvek na zahradě


Není žádným tajemstvím, že lidé, kteří stojí pevně nohama na zemi, bývají psychicky vyrovnanější, klidnější a rozumnější. Nenapadá je tolik negativních myšlenek, jako například toho, kdo je obklopen mnoha syntetickými materiály http://www.stob.cz/cs/materialy-ke-stazeni a tráví většinu času v laboratoři, v podzemních uměle vybudovaných prostorách anebo v prostředí, kde je obecně málo okolní zeleně a převaha železobetonu, skla a plastu.

dětské pískoviště

O lidech, stojících nohama na zemi, lze říci, že jsou dobře uzemnění, a že umí používat zdravý selský rozum. Zřejmě k tomu přispívá i kontakt s planetou Zemí, což bývá hlavně tehdy, pobývají-li často v přírodě, například jízdou na kole či na koni, anebo pěší turistikou. Obrovský podíl na přirozeném uzemnění má zejména kontakt s povrchem planety bosými chodidly, tento trend se také objevuje v mnoha vybudovaných bosonohých chodníčcích, přístupných pro širokou veřejnost. Některé jsou k dispozici dokonce ve městech, například v centru Českých Budějovic.

pískoviště s hračkami

K uzemnění a zdravějšímu pohledu na svět kolem sebe a pro budování lepších mezilidských vztahů mohou přispět i dětská pískoviště 200 x 200. Děti tu získají větší důvěru k venkovnímu prostředí a budou si tu hrát přirozenějším způsobem, než ty, co svírají v rukou mobilní telefon, upřeně sledují, co se odehrává ve virtuálním světě, a v mnoha případech se tu jedná o negativně laděné počítačové hry s cílem někoho usmrtit nebo ponížit.

Umožněte svým dětem pobývat venku na pískovišti mnoho hodin, hra na písku je bezpečná, tvořivá a zábavná a můžete si tu hrát i s nimi. Pískoviště poslouží svým způsobem i jako náhrada bosonohého chodníku, a brzy poznáte, jak příjemná a přínosná je stimulace citlivých reflexních bodů na bosých ploskách, které mohou být na písku vyhřívány přímým slunečním zářením, čímž do sebe akumulujete ještě více energie z okolního prostředí.