20
Zář
Off

Zuby jako celebrita


Každý kdo chce mít krásné a zdravé zuby ví, že to není zadarmo. O zuby se musíte starat. Preventivní péče je daleko levnější a snazší než následné opravy zubů u zubního lékaře. Pokud se chcete vyhnout potížím se zuby, rozhodně nepodceňuje sílu prevence a to především čištění zubů. Právě to má na stav zubů největší vliv. Jak často si čistíte zuby? Většina lidí si je čistí jednou denně, což nestačí. Ideální je čištění ráno a večer. Bohužel většina lidí má zuby ve špatném stavu, protože jejich hygiena je zkrátka nedostačující. Jaké chyby lidé dělají nejčastěji?

Používání špatných kartáčků
Na trhu existují stovky zubních kartáčků. Mají různý design. V posledních letech se klade důraz na ekologické výrobky, a tento trend dorazil i mezi zubní hygienu. Bohužel se nedá říct, že všechno ekologické je i dobré. Proto byste si měli kartáček vybírat především podle tvrdosti a kvality štětin. Lepší bývá elektrický zubní kartáček, ale ani ten nevybírejte jen podle designu či ceny.

čištění zubů

Nepoužívání mezizubní hygieny
Největší počet kazů vzniká v prostorech mezi zuby. Právě sem se klasický kartáček většinou nemá šanci dostat. Proto je nutné používat i mezizubní kartáčky a zubní nit. Jinak se v těchto místech plaku nezbavíte. A právě plak způsobuje zubní kazy. Problém je, že kazy většinou nebolí. Bolet začínají až je pozdě a zub je kazem napaden.

zubní hygiena

Nepoužívání ústní vody
Ústní voda by měla být posledním krokem péče o ústní dutinu. Bohužel opět ji značná část lidí nepoužívá.

Špatná technika čištění
To je asi největší problém, protože spousta lidí zubní kartáček používá špatně. Každý by měl jednou za půl roku navštívit zubní hygienu, kde vám nejen zuby perfektně vyčistí od všech nečistot, ale také vás zde naučí si zuby správně čistit. Dentální hygiena Praha 10 je tady pro každého, kdo se o svoje zuby chce začít pravdu starat na 100 %.