25
Srp
Off

Jak mít vždy dost peněz?


My lidé potřebujeme k normálnímu spokojenému životu skutečně ledacos. A abychom si mohli toto ledacos pořídit, jsou nám v naprosté většině případů zapotřebí peníze. Za které se dá v dnešní době pořídit snad cokoliv, na co jenom pomyslíme, od pověstného špendlíku až po lokomotivu. O tom mezi tím ani nemluvě. Stačí vždy jednoduše najít někoho, kdo nám to žádané nabízí, zaplatit mu dohodnutou částku a máme vše, co jenom chceme.

Samozřejmě to ale můžeme mít jedině tehdy, když máme peněz dost. Protože prodávajícího ne vždy uspokojí jakákoliv částka, za pár drobných se toho moc nesežene. A tady se objevuje možný problém. Ne vždy si totiž vyděláváme dost, ne vždy máme dost našetřeno, a tak prostě může dojít i k tomu, že si něco nemůžeme dovolit.

spousta mincí

U postradatelných záležitostí se to ještě snese. To, bez čeho se dá obejít, prostě při nedostatku peněz oželíme nebo koupi tohoto odložíme až na později, až na to budeme mít. Ovšem co se záležitostmi nepostradatelnými? Co s tím, bez čeho se obejít nedokážeme, ale peníze na to nemáme?

Na to si prostě někdy musíme půjčit. Musíme využít nabídku podobné finanční pomoci. Kterou můžeme získat teoreticky od kdekoho. Ale vážně jenom teoreticky. V praxi totiž platí, že musí každý z nás při žádání o půjčku nejprve doložit svoji bonitu. A dokud se neprokáže, že je člověk schopen splácet, má smůlu.

britská měna

Někdy si lidé mohou vzít bankovní půjčku, protože o své bonitě přesvědčit dokážou. Ale jsou tu i ti, jejichž situace dost dobře nevypadá. A ti si pak po odmítnutí v bankách kladou v nejlepším případě otázku, zda dosáhnu na hypotéku od nebankovní společnosti, jež bývá často jedinou dosažitelnou půjčkou pro ty, kdo jsou na tom zle.

A kdy na ni takoví lidé dosáhnou? Kdy dostanou aspoň nebankovní hypotéku? Přece vždycky, když se za ni mohou zaručit zástavou nemovitosti. A to zvládnete jistě i vy.