21
Srp
Off

Jak na vlastní látkové pleny.


Jste nadcházející maminka, která se ničeho nebojí a jde do každé výzvy? Tak to máme něco právě pro vás. Výbavu pro miminko si můžete z velké části udělat sama doma. Stačí vám k tomu jen trochu zručnosti a šicí stroj. V dnešní době se určitě u rodičů nebo u babičky ještě nějaký šicí stroj najde. Toho se vůbec nebojím. Neboť naše babičky ještě některé maminky byli v tomto řemesle zruční, protože se to učili od svých rodičů. Každá maminka se naučila šití. Zaučení na jednoduchém šicím stroji není tak složité. Stačí jen vědět na co jakou páčku použít, jak se navléká nit, když vám při šití praskne a jak vyměnit novou špulku s nití. To vám k šití naprosto bude stačit.

plenkovina

Pro koho je to španělská vesnice, máme jednoduchou radu, zkuste se na šití zeptat svých rodičů nebo babiček. Určitě vás do toho rádi zasvětí. Pak už jen stačí objednat správnou látku a můžete se pustit do výbavy. Přece na tom nic není ušít si vlastní látkové pleny. Můžete si pořídit přes internet plenkovinu, která už z názvu značí, jedná se o látku na látkové pleny. V dnešní době se dá využít i mušelin. Tvar šití je jen na vás ale z praktičnosti je dobré zvolit rozměry u jedněch plen menší například padesát na sedmdesát a druhou variantu například sto na sto centimetrů.

plenkovina

To vám zaručí jednu velikost na utírání slintů a nepříjemných nehod a druhá vám může sloužit například při koupání miminka. Na látkové pleně vážně nic není, stačí naměřit zvolenou velikost s lehkým přesahem na ohyb. Pak jen nastříhat a vrhnout se na šití. Můžete si vybrat mezi krásnými, barevnými, dětskými vzory jak pro holčičku, tak pro kluka. Nebo jen čistě bílé. To je na vás. Nemusíte tak kupovat zbytečně předražené sady býlích obyčejných plen. No nezní to jednoduše. Rozhodně ano, tak neváhejte a vrhněte se do práce. Vytvořte si pro své miminko pěkné vlastnoručně dělané látkové pleny.