12
Led
Off

Jak přirozeně zvýšit hladinu testosteronu


Bylinná léčba

Jak zvýšit testosteron u mužů je otázka, kterou si dnes klade kde kdo. Mnoho mužů v produktivním věku se dostává do situací, kdy jim úbytek testosteronu ztrpčuje život. Tento jev bychom mohli zařadit mezi civilizační onemocnění, a to zejména z toho důvodu, že jde o globální záležitost, s níž se potýká celý civilizovaný svět. Nežli se dostaneme k hlavnímu viníkovi tohoto problému, a tím je stres a nesprávná životospráva, naznačíme zde, že byste neměli příliš důvěřovat syntetickým přípravkům, ale raději se orientovat na přírodní bylinnou léčbu. Naši předkové již dobře věděli, jak mocný účinek mají adaptogenní rostliny, například Tribulus terrestris nebo Maca peruánská či Ashwagandha.

krásná dívka

Stres

Co je to stres, ví snad každý. Jestliže vás potká jen jediná stresová situace během celého týdne, a vy z ní vybruslíte během půl hodiny, o nic zásadního nejde. Organismus vyloučí po tu dobu více adrenalinu a kortizolu, a pak se zas hladina hormonů srovná. Ale pokud vás provází stres na každém kroku, ve sledu mnoha drobných stresových situací den co den, jste v zajetí chronického stresu, a to je malér.

Tehdy se musíte zaměřit na odstraňování stresových vlivů a nápomocné vám v tomto procesu budou právě adaptogenní bylinky, které napomáhají udržet přílišnou expanzi stresových hormonů na uzdě. Zároveň podporují tvorbu důležitého testosteronu, což je pro muže klíčové.

činka na posilování

Přirozený sex

Jestliže má sex přirozenou formu, pak je to dobrý nástroj ke zvýšení testosteronu. Máme tím na mysli hlavně kvalitní vztah s empatickou, laskavou a něžnou přítelkyní, bez výčitek, vydírání, manipulace, zášti a závisti. (Nejen) při sexu se také vyhněte sledování TV, zejména negativních filmů a zpráv, co vám berou energii, a namísto parfémů, které u mužů brzdí tvorbu testosteronu, vnímejte přirozenou vůni ženského potu, který testosteron naopak povedne.