12
Led
Off

Moderní menstruační pomůcky


V dnešní době je téma ekologie důležitější než kdy dřív. Spousta lidí si uvědomuje, že svou planetu ničíme i při běžných denních činnostech, a leckdy úplně zbytečně. Stačilo by přitom používat jiné, inovativní materiály a neplýtvat. Jednou z věcí, kde se ještě dají najít mezery, je menstruace. Každá zdravá žena v plodném věku menstruuje, a když si spočítáte to množství jednorázového odpadu, vzniknou vám tisíce tun ročně, a to není zrovna málo. Proto je lepší začít uvažovat o nějaké alternativě šetrnější k přírodě, pokud se toho nebojíte.

žena kalhotky

Jednou z menstruačních pomůcek, které se stávají stále vyhledávanějšími, jsou menstruační kalhotky. Nosí se namísto běžného prádla, a ženě poskytnou ochranu až na 8 hodin denně, podobně jako vložka či tampon. I kalhotky je ale nutné měnit obdobně často jako jednorázové pomůcky, aby nedošlo k protečení. Jistě vás zajímá, jak fungují menstruační kalhotky. Jednoduše si je oblečete, vyměníte podle potřeby a odnesete domů. Tam je namočíte z nejhoršího a dáte vyprat.

vložky a tampony

Praní kalhotek se vůbec nemusíte bát. Pokud používáte pračku na praní všem prádla, nečistoty se občas objeví z čehokoliv, stačí pračku pravidelně umývat. Používejte k tomu určené čističe a nezapomeňte buben i dveře vyčistit dezinfekcí. Nutné je vyčistit i gumu u dveří, pokud to budete dodržovat, nelze mluvit o tom, že by praní menstruačních kalhotek bylo nehygienické.

U nás seženete několik střihů i barev kalhotek, takže si vybere opravdu každá. Už nemusíte během menstruace nosit ošklivé vytahané kalhotky, které vypadají že je máte už pěkně dlouho. I menstruační prádlo může vypadat hezky. Naše kalhotky jsou vyráběné v Česku. Hodí se od první menstruace a navíc jsou zdravotně nezávadné. Díky tomu si nachází stále více uživatelek, které z různých důvodů přešly na ekologické varianty menstruačních pomůcek.