23
Čvc
Off

Jak uspořádat svatební hostinu?

Ať už máte velkou svatbu, nebo malou svatbu, ke každé svatbě patří příprava svatební hostiny. Plánování hostiny byste rozhodně neměli nechávat na poslední chvíli. Vždy se na svatební hostinu dívejte jako na celek. Chcete přece aby se vaši hosté bavili po celý večer a také si užili skvělou hostinu. Měli byste tedy pečlivě plánovat. Od místa, přes hudbu až po podávané jídlo.

Místo by mělo být ideálně blízko obřadu, ale ne vždy se to podaří. Nezapomeňte, že pokud nebude, musíte zajistit také odvoz pro svatební hosty na místo konání hostiny. Je to slušnost, neměli byste nechat hosty, aby si zařídili dopravu sami.

hostina

Pak samozřejmě záleží na tom, na kterém místě budete svatební hostinu pořádat. Pokud plánujete svatbu v letním období, je možné, že ji budete chtít uspořádat venku. A v takovém případě byste měli mít připravenou i mokrou variantu pro případ, že bude pršet. Pokud nemáte k dispozici žádné vnitřní prostory, můžete využít i levně pronájem party stanů.

Nedílnou součástí hostiny je také jídlo. Nezapomeňte si zjistit, jestli někdo z vašich hostů není třeba vegan, vegetarián nebo nemá alergii na nějaké jídlo. Podle toho pak uzpůsobte nabízené pokrmy. Nejjednodušší a nejefektivnější je nabízet jídlo formou rautu. Každý si může dát to, co mu chutná, a jaké chce množství. Výběr jídla by určitě měl zahrnovat teplá i studená jídla, ovoce, zeleninu, sýry, maso, a i něco sladkého.

svatba

Zajistěte také hudbu. Bez hudby by to snad ani nebyla svatba. Můžete se rozhodnout, zda chcete živou kapelu, nebo si vystačíte s DJ. Obojí ale nezapomeňte pronajmout v pravý čas. Místo, kde se bude konat hostina, by mělo být také vyzdobené ve stylu svatby. S tím vám pomohou nejčastěji svědkové a družičky. Na internetu najdete spoustu krásných dekorací, které lze pro tyto účely použít, a vytvořit tak krásnou výzdobu.