8
Čvc
Off

Péče o vodu v bazénu rychle a efektivně

Takového pomocníka však je nutné obstarávat pravidelnou údržbou a péčí o vodu, protože jinak vám dlouho sloužit nebude a z průzračné modré vody se stane pouze zakalená bažina. Do takové vody pak nejspíš nebudete chtít svlažit své tělo a budete se na ni dívat jen s velkým odporem. A právě tomuto, možná až extrémnímu případu, můžete předejít tím, že vodu i celý bazén nebudete zanedbávat a budete se pravidelně starat o to, aby ji o její zářivou modř nemohlo nic připravit. Základ spočívá ve správném pH. Právě udržování této hodnoty ve správných mezích má opravdu významný vliv na kvalitu vody ve vašem bazénu.

Nohy v bazénu

Hodnoty pH byste v letních měsících měli měřit minimálně každý týden, a to například pomocí tzv. tabletových či kapkových testerů, jejichž použití je jednoduché a jasně vám ukáží, jak na tom voda ve vašem bazénu je. A pokud chcete jít vpřed s dobou, sáhněte po digitálních testerech, jejichž použití je ještě jednodušší a výsledek vám za pár momentu na displeji zobrazí. Podle hodnot pH se pak bude odrážet celá péče o bazén po stránce přípravků. Jestliže ve voda ve vašem bazénu ve správných hodnotách pH stupnice, stačí používat jen běžně přípravky k její údržbě.

Modrá podlaha bazénu

V ostatních případech však budete muset ve vodě doplnit takový přípravek, který vodu upraví do takového stavu, aby i její pH bylo v normě a nekazila se. Třeba se vám pro tyto účely budou hodit bazénové tablety 5v1, které pomoci několika látek, jež obsahují, dokáží o vodu v bazénu pečovat kvalitně a udržet ji v příjemném stavu i vzhledu. Na péči o bazén určitě nezapomínejte. V případě, že se o bazén starat nebudete, se totiž může jednoduše stát, že o průzračnou vodu, a tedy i skvělého místo k ochlazení během letních veder přijdete. A za to vám těch pár minut péče přece musí stát a bazénu je nakonec přece jen dokážete věnovat.