15
Bře
Off

Plavení po Vltavě


Rekreační využívání vodních toků v letních měsících je velmi populární. Využití toho, že počasí je hezké a je jednoduší trávit více času v přírodě. Voda je zejména oblíbeným elementem v teplém počasí, jelikož v ní nacházíme ochlazení a zábavu. Spousta lidí v létě vyráží na vodu s kamarády. Tato aktivita ale nejde dělat jen tak bez přípravy. Je potřeba mít zajištěný pronájem lodi či raftu. Kvůli pouze sezónního využití mnoho lidí neinvestuje do kupování veškeré výbavy pro plavení se po vodě. Výhodou pronájmu oproti koupi je také zbavení se nutnosti důkladné údržby a skladování těchto věcí mimo sezónu.

dívka s vestou a pádlem

Díky tomu jsou velmi populární firmy pronajímající toto vybavení hlavně přímo v blízkosti větších toků, které je možnost splavovat. Jedním příkladem takového toku v České republice je Vltava. Půjčovny lodí Vltava jsou tedy ideální pro lidi, kteří se chystají v létě splavovat tuto řeku. U pronájmu z těchto poboček si můžete být jisti kvalitou a dobrých technickým stavem vybavení. Tyto provozovny již fungují mnoho let, takže se nemusíte bát nezkušeného personálu či špatných služeb. Nabízí velmi dobré ceny a také jsou ochotni s čímkoliv poradit, jelikož sami jsou zkušení vodáci.

žena na kajaku

Fakt, který ocení také rodiny s dětmi je ten, že půjčovny nabízí vybavení i pro malé děti, což všude nemusí být samozřejmostí. Sehnat správnou velikost bezpečnostní vesty pro malé děti může být problém, ale ne v těchto provozovnách. Velkou výhodou, kterou nabízí je také naplánování vaší trasy. Pro začátečníky může být toto velmi užitečná služba, aby nedošlo k přecenění svých sil a podobně. Na vodu často vyráží i letní tábory či různé kurzy. Pro tyto větší skupiny lidí mají tyto provozovny také možnost snížené ceny, kterou klienti zajisté ocení. Díky velké popularitě firma také začala nabízet dovoz lodí na další řeky jako jsou Otava či Lužnice.