23
Zář
Off

Proč jsou bazénové teploměry


Proč vlastně existují bazénové teploměry? Není to jedno kolik má voda přesnou teploty. Vždyť stačí, když do vody strčíte ruku a zjistíte, jestli je voda příjemná na dotek nebo v ní ztuhnete jak rampouch. Každý pozná jaké je přibližná teplota, když do vody strčí nějakou část těla. Nemusíme přece vědět, jestli je to dvacet pět stupňů celsia nebo jestli má voda dvacet osm stupňů celsia. Přesné číslo je nám jedno, tak proč se někdo trápil s tím, aby teploměr bazénový vynalezl? Je to zapeklitá otázka, ale asi to nebylo tak těžké, když už existovaly teploměry tělní na měření aktuální tělesné teploty nebo teploměry venkovní. Ty vám řeknou, jakou teplotu máte venku a jak se máte přibližně obléci, aby vám nebyla zima nebo naopak přílišné teplo.

bazénový teploměr

Ano i u tohoto teploměru je to trochu ztráta času. Přece můžete vykouknout z okna nebo vylézt na balkón a hned budete vědět jak se obléci. No lidé v tom chtěli mít asi více jasno, a proto se teploměry vynalezly. Měření teploty je velkým trendem, které udávají nové a nové věci jako barometry počasí, kdy vám přesně řeknou jaká je teplota, vlhkost vzduchu a jaké budou srážky. To jsou moderní techniky. U vody je to trochu jednodušší. Tam vám teploměry řeknou jen teplotu vody. Nedozvíte se jaké má pH nebo jestli je voda značně znečištěna. Na toto budete muset použít jiné testy na vodu. Bazénové teploměry tedy slouží na zjištění přesné teploty vody.

bazénový teploměr

Máme hned několik druhů a provedení. Většinou se dělají s plováky, aby byli nadnášeny nad hladinou vody a mohli jste je tak jednoduše najít na hladině, aniž byste se museli ponořit na dno a teploměr vylovit. Má to opravdu své výhody. Na teploměrech bývá stupnice, podle které zjistíte přesnou teplotu. Ovšem můžete mít i moderní digitální teploměry s nástěnným displejem. Ten jednoduše budete mít někde pověšený a budete mít stálý přehled o teplotě vody. Nebo můžete mít digitální teploměr s bluetooth, které vám budou posílat přesné informace do vašeho telefonu.