22
Bře
Off

Pevné obálky


Když už se balí zboží a to jakékoli, je taky na místě myslet na trochu té estetiky. Zabalená věc v promaštěném papíře asi moc důvěry v odesílatele nevzbuzuje. A jsme u toho. Někdy je nutno při balení trochu přemýšlet. Například se v dnešní době posílají poštou nebo různými kurýrními službami sazenice. Některé rostlinky jsou poměrně drahé, a proto je třeba, aby přestály dlouhou cestu a také zacházení s balíčkem jako takovým. Jistě víte, co mám na mysli. Všichni víme, jak se s balíčky zachází.

Pokud někdo rozesílá rostlinky jako na běžícím pásu, pak bude jistě potřebovat něco, co by udrželo vlhkost v prostředí pro ně absolutně nevhodném. Což se řeší různými nevzhlednými skrčenými novinami nebo pytlíky od svačiny. Když vám pak rostlinka přijde, nevypadá nic moc.

papírová krabice

Je proto dobré používat na tyto, ale také ostatní věci něco, čemu se říká plastová obálka. Není zde místo na vyjmenování všech výhod této dokonalé věcičky, ta základní je, že vůči rostlinkám dokáže udržet vlhkost po hodně dlouhou dobu. Pokud tedy rostlinka trpí otřesy a nedostatkem světla, rozhodně netrpí suchem. Což je určitě obrovské plus.

plastová obálka

Je ovšem samozřejmě nutné tu vlhkost tam nějak dostat, protože sama od sebe se tam jaksi nedostaví. Proto se na rostlině může nechat bal, tedy původní hlína a měla by se zabalit do vaty. Pak teprve by se měla rostlinka navlhčit i s tou vato. V plastové obálce pak vydrží celou cestu a klidně i nějaký den navíc, než si pro ni někdo přijde. Je však třeba mít na paměti, že každý den bez přístupu světla rostlinu oslabuje.

plastová obálka se samozřejmě nemusí používat pouze k tomuto účelu. Může sloužit namísto běžných balících materiálů. Je také hygienicky testována, takže lze v ní nosit třeba svačinu do práce. Ostatně, pokud si je objednáte přes odkaz zde, jistě pak přijdete na jejich další využití.