21
Pro
Off

Žárlivost

Snažím se pochopit žárlivost mezi námi. Daří se mi? Ne. Snažím se pochopit každou větu, moment, slova, zprávy, ale nějak mi to nejde. Kdybych si mohla něco přát, tak si přeji, abych nežárlila, když mi neustále dokazuješ, jak moc mě miluješ. Tohle, ale někdy bohužel nestačí. Snažím se nemyslet, že po tobě jede nějaká holka, která mi je dost povědomá vzhledově, tak některými vlastnostmi. Přála bych si, abych necítila strach, žárlivost, protože se to nedá snést. Už to na mě doléhá, že to psychicky nezvládám a obávám se, že když to bude pokračovat, tak skončím v blázinci. A to nechci, proto se musím naučit se žárlivosti pracovat a najít to správné pochopení.

rande

Že, když po tobě někdo jede, tak to hned neznamená, že jí chceš taky.

Že, když ti někdo napíše kompliment, tak ty to hned napíšeš taky.

Že, když ti někdo dá dárek, tak ty jim dáš hned také.

Vím, že jsi moc hodný a máš skvělou duši. A já tě nechci ničit a trápit. A proto se snažím s tím spolupracovat a být v klidu. Možná si tohle nepřečteš, ale pokud ano, tak se z celého srdce OMLOUVÁM.

žena

 

A co vy čtenáři? Jaký máte na tohle názor? Jaký máte názor na žárlivost? Ptala jsem se okolo svých přátel a tady jsou jejich odpovědi:

 

Lena: ještě jsem kluka neměla, ale kdyby se mi dělo to, co tobě, tak žárlím taky, ale dávala bych si pozor, v jaké míře to je.

Jirka: ne, nejsem. Na co se trápit? Mám jenom bokovku. A každý si jinak dělá, co chce.

Natálie: jsem a nejsem – do přirozené míry. Ale taky bych nějakou bloku rozcupala, kdyby mi šla po Davidovi.

 

A jaký máte na to názor, vy? Moje rada?

1. Nekoukat si do telefonu bez vědomí toho druhého

2. Nečíst cizí konverzace bez dovolení

3. Zbytečně se v tom nešťourat

4. Být v klidu

5. Najít si nějak koníček (malování, úklid, čtení, abyste na to nemysleli)

6. Pokud se jedná o kolegyni nebo o člověka, který mu je neustále na blízku, tak doporučuji chodit na proti a ukažte, jak sebevědomí jste a je vám to úplně ukradený, že po něm jede.

FUNGUJE TO – Chodím partnerovi na proti a jeho kolegyně se mi vyhýbá. Nic bych ji neudělala, protože mi za to takový člověk nestojím a myslím si, že ona je ta dotyčná, která by měla použít slovo OMLOUVÁM SE.